Kodeks Piłkarza MAPN LKS Czaniec

„PIŁKA NOŻNA ZACZYNA SIĘ W GŁOWACH,

A KOŃCZY NA NOGACH”

NAJWAŻNIEJSZA JEST DRUŻYNA

Silna drużyna to drużyna, w której piłkarze trzymają się razem i walczą solidarnie ramię w ramię! Zapamiętaj: jeśli DRUŻYNIE idzie dobrze, to wszystkim zawodnikom się powodzi!

PIŁKA NOŻNA TO GRA ZESPOŁOWA

Okazuj szacunek Trenerom, Rodzicom, ludziom starszym, a przede wszystkim doceniaj swoich partnerów ze wszystkimi ich zaletami oraz słabościami!

TRENER MA ZAWSZE RACJĘ

Kto myśli, że wie lepiej, ten prosi o rozmowę w cztery oczy!

KAŻDY TRENING WYMAGA ABSOLUTNEJ

KONCENTRACJI I PRACOWITOŚCI

W czasie treningu zachowuj się jak przystało na prawdziwego piłkarza. Słuchaj i wykonuj polecenia Trenera. Zapamiętaj: czego nie nauczysz się na treningu, tego nie uda się zrobić w czasie meczu!

POKORA RODZI WIELKICH LUDZI

Zawsze dobrze obchodź się dobrze z Piłką, w przeciwnym razie Ona obejdzie się źle z Tobą! Nigdy nie lekceważ kolegów z drużyny przeciwnej! Nie osiadaj na laurach, zawsze chciej być lepszym człowiekiem i zawodnikiem od tego, kim samem byłeś wcześniej!

PIŁKA NOŻNA JEST NASZĄ PASJĄ

Gra w piłkę musi sprawiać przyjemność, a największe osiągnięcia osiąga się z radosnym sercem!

MUSICIE OD SIEBIE WYMAGAĆ,

NAWET GDYBY INNI OD WAS NIE WYMAGALI!