Obóz w Pucku

W dniach 27.06.2017r. - 02.07.2017r. 20 młodych adeptów futbolu z naszej Akademii, pod okiem Trenerów Szymona Waligóry i Ilii Nazdrna - Platnitskiego oraz opiekunów: Panów Wojciecha Waligóry i Rafała Bączka i Pani Barbary Waligóry, wzięły udział w obozie sportowym w Pucku. Dzisiaj mamy dla Państwa krótkie podsumowanie tego co wydarzyło w trakcie zgrupowania.

Obóz zaczęliśmy we wtorek od udziału w półfinałowym meczu Mistrzostw Europy U21 w Tychach Niemcy - Anglia. Na lepsze spotkanie nie mogliśmy trafić. Dużo bramek, zwrotów akcji oraz na zakończenie rzuty karne. Cóż więcej dodawać, mecz na najwyższym poziomie, który powinien dać kopa do pracy dla naszej młodzieży.

Następne dwa dni upłynęły pod znakiem pracy na treningach oraz wypoczynku nad polskim morzem. W środę udało nam się zrealizować dwa zaplanowane treningi na boisku, dwa treningi mentalne oraz udać się na dwu godzinną regenerację nad morze. Wieczorem w ramach integracji odbył się drużynowy konkurs wiedzy o piłce nożnej. W czwartek natomiast, po porannym treningu i popołudniowej regeneracji nad morzem, wieczorem mieliśmy okazję rywalizować z miejscową drużyną rocznika 2005 Zatoka 95 Puck. W tym dniu również poświęciliśmy czas na dwa treningi mentalne.

Piątkowy dzień był dniem troszkę luźniejszym. Po porannym treningu, popołudniu udaliśmy się na wycieczkę na Hel, gdzie udaliśmy się do portu, zwiedziliśmy jeden z powojennych bunkrów, który pokazywał masakrę II wojny światowej oraz mieliśmy okazję wejść na Latarnię Morską. Był to dzień, który upłynął pod względem zabawy oraz integracji grupy.

Sobota była najcięższym dniem całego obozu. W tym dniu odbyły się dwa treningi na boisku oraz dwa treningi mentalne. Wszystko to zakończyliśmy wieczorną grą, w której zespoły wybierali nasi trenerzy. Na zakończenie dnia odbył się indywidualny test wiedzy o piłce nożnej.

Ostatni dzień obozu upłynął przede wszystkim pod znakiem pakowania oraz sprzątania. Dzień rozpoczęliśmy od Mszy Świętej w miejscowym Kościele oraz wyjściu na miasto i zakupu pamiątek. Po obiedzie odbył się ostatni trening na tym obozie, a mianowicie mecz rewanżowy po sobotniej grze. Obóz zakończyliśmy po kolacji, kiedy to około godziny 18.30 udaliśmy się w drogę powrotną.

Pierwszy, historyczny obóz naszej Akademii należy uznać za udany. Był czas na pracę, zabawę oraz integracje. Wszyscy zdrowi i mamy nadzieję, zadowoleni wrócili do domu także myślimy, że to pierwsze zgrupowanie będzie początkiem nowej tradycji naszego klubu.

Podsumowanie w liczbach:

Ilość dni - 6

Ilość treningów - 15 w tym 3 treningi motoryczno - techniczne, 3 treningi techniczno - taktyczne, 2 gry szkolne, 7 treningów mentalnych

Ilość meczów - 1

Łączny czas treningów - około 19 godzin na co złożyło się około 15 godzin spędzonych na boisku oraz 4 godziny spędzone na treningu mentalnym

Powiązana galeria: