Podsumowanie turnieju Górnik Cup 2017

Niedziela 11 czerwca była dniem pełnym emocji dla części członków naszej Akademii. W tym bowiem dniu podopieczni Szymona Waligóry z roczników 2006 i 2007 wzięli udział w turnieju Górnik Cup 2017 w Libiążu. Na 9 drużyn ekipa LKS-u Czaniec w końcowej klasyfikacji zajęła 6 miejsce z 10 punktami, na które złożyły się 3 zwycięstwa, 1 remis oraz 4 porażki. Ponadto uczestnicy turnieju mogli oglądać pokaz umiejętności Szymona Skalskiego, Mistrza Świata we freestyle footballu. Wyniki oraz opinię trenera znajdą Państwo poniżej. Na końcu załączamy również krótki filmik z pokazu Szymona Skalskiego.

Skład: Piotr Brandys, Dawid Grzybek, Maksymilian Bączek, Oliwier Stwora, Alan Stokłosa, Kacper Kaspera, Adrian Kowalski, Jonasz Orlicki, Patryk Elżbieciak

Terminarz:

LKS Czaniec - Górnik Libiąż II 2 - 0

LKS Czaniec - KS Chełmek 2 - 2

LKS Czaniec - AP2012 Jaworzno 1 - 0

LKS Czaniec - Brzezina Osiek 3 - 4

LKS Czaniec - Górnik Libiąż I 2 - 0

LKS Czaniec - Unia Oświęcim 1 - 6

LKS Czaniec - FA Będzin 1 - 5

LKS Czaniec - Cracovia Kraków 2 - 5

Klasyfikacja Końcowa:

1. Cracovia Kraków 19 pkt

2. Brzezina Osiek 15 pkt

3. Górnik Libiąż I 15 pkt

4. KS Chełmek 13 pkt

5. Unia Oświęcim 11 pkt

6. LKS Czaniec 10 pkt

7. FA Będzin 8 pkt

8. AP2012 Jaworzno 2 pkt

9. Górnik Libiąż II 0 pkt

Okiem Trenera: Każdy kolejny turniej w dziecięcej piłce nożnej jest kolejnym etapem w szkoleniu. 120 minut gry to naprawdę sporo czasu, z którego można wyciągnąć ogromną ilość nauki, wniosków czy doświadczenia. Dodatkowo spotkanie oraz rozmowa z Mistrzem Świata we freestyle footballu, Szymonem Skalskim, to ogromna dawka wiedzy jak ciężką, codzienną, systematyczną pracą dojść na sam szczyt. Mam ogromną nadzieję, że po tym turnieju chłopcy poświęcą chwilę, aby zastanowić się, czego nauczyli się w tym niedzielnym turnieju, zarówno na boisku, jak i z rozmowy z osobą, która dla tych chłopców może i powinna być inspiracją!!!

Powiązana galeria: