Podsumowanie Marhan Cup

Pierwszy oficjalny turniej zorganizowany przez naszą Akademię zakończony! Przyszedł więc czas na podsumowanie Marhan Cup 2017. Na początek należą się ogromne podziękowania dla Pana Marka Handzlika, Prezesa firmy Marhan, za objęcie patronatem naszego turnieju oraz za wszelką pomoc dotyczącą organizacji! Główny cel, który sobie założyliśmy przed turniejem, czyli popularyzacja piłki nożnej wśród najmłodszych, został zrealizowany w 100%, bo jak inaczej nazwać 273 minuty, czyli ponad 4 godziny, zdrowej rywalizacji młodych adeptów futbolu oraz uśmiech, który nie schodził z twarzy większości piłkarzy. To rzecz, dla których warto organizować takie turnieje! Tego też, my dorośli, powinniśmy się uczyć od dzieci, że radość z uprawiania swojej pasji jest dużo ważniejsza niż wynik czy nagrody. Nasi podopieczni zajęli dziś 4 oraz 6 miejsce. Poniżej znajdziecie pełny terminarz oraz klasyfikację końcową turnieju Marhan Cup:

Terminarz Turnieju

2 – 8

Groń Bujaków

0 – 9

Skład LKS Czaniec: Piotr Brandys, Szymon Młynarski, Patryk Elżbieciak, Karol Gąsiorek, Jakub Adamus, Kacper Maryniarczyk, Sebastian Zając, Krzysztof Bizoń, Paweł Hrapkowicz, Jakub Rozmus, Szymon Zarębski, Wojciech Bribram, Kamil Kierpiec, Maksymilian Bakalarski

Okiem Trenera: Organizację turnieju mogę uznać za udaną. Parę błędów się zdarzyło, ale nie mylą się tylko Ci co nic nie robią. Natomiast jeśli chodzi o aspekt typowo piłkarski moich podopiecznych to muszę powiedzieć, że będę ostatnią osobą, która, w tym wieku, będzie stawiać oceny za wynik. Nigdy, w mojej filozofii gry, wynik nie był priorytetem i dopóki będę miał styczność z dziećmi nigdy nie będzie. Rozumiem również, że nikt nie lubi i nikt nie chce przegrywać, dlatego zdaję sobię sprawę, że moi zawodnicy nie będę zadowoleni po dzisiejszym turnieju. Cóż, dla rozwoju lepiej czasami przegrać i upaść, żeby móc się podnieść i zacząć jeszcze raz, tym razem mądrzej i lepiej, iść w górę  I w tym już moja rola, aby poprzez trening dążyć do tego, aby następnym razem zaprezentować się z lepszej strony. Swoim podopiecznym dziękuję przede wszystkim za dzisiejszy wysiłek i zaangażowanie!

My ze swojej strony w 100% zgadzamy się ze zdaniem naszego Trenera. Tylko pokora i praca może dać owoce w przyszłości. Liczymy, że już 11 lutego na turnieju w Łaziskach Górnych nasi podopieczni będą mieli więcej powodów do radości i zadowolenia! Dziękujemy wszystkim drużynom za wzorową postawę, a po więcej zdjęć z turnieju zapraszamy na naszego Facebooka.